Škála zaujímavých štýlov

Televízne programy sú pre ľudí výplňou ich voľného času. Mali by teda poskytovať veľkú škálu zaujímavých štýlov, ktoré uspokoja zákazníkove požiadavky.

Veľa krát sa však stáva, že televízne programy na Slovensku sú nudné a bez kreativity. Televízny program je často zastaraný a my neustále sledujeme filmy dookola aj niekoľko krát do roka.

Kde nastala chyba? Mohlo sa stať, že plánovanie televíznych programov, je len na krátku dobu a z rôznych oddelení, kedy sa nerieši dlhodobé plánovanie tv programu, v ktorom by bolo jasné, že daný film, či seriál sa už vysielal len prednedávnom.

Argumentom opakujúcich sa tv programov je práve to, že filmy sú oblúbené a majú vysokú sledovanosť. No to neprotirečí záveru, že ponuka slovenských televíznych programov je vo výraznej stagnácií.

Nakupovanie nových zahraničných filmov

Nakupovanie nových zahraničných filmov je možno finančne náročné, no nie je to nereálne. Reklamy v televíziách, ktoré otravujú naše televízne programy sú tak drahé a prinášajú komerčným televíziám nehorázny zisk, ktorý by bol možno efektívnejšie využiteľnejší pri zakupovaní nových televíznych programov a teda uspokojenie zákazníkov, ktorí si za služby televízie platia.

Možno aj z týchto dôvodov ľudia v poslednej dobe pred klasickým televíznym programom uprednostňujú práve online filmy a nahrávky, kde si sami vyberú TV program, na aký majú chuť a neriešia, že im 6 krát do filmu vbehne reklama, alebo upútavka na televízne správy, ktoré už neposkytujú takmer žiadnu informačnú hodnotu.

Tv programy by mali prejsť výraznými zmenami, ak si chcú udržať zákazníkov a ich dôveru. Tak ako prešli do minulosti CDčka a DVDčka, tak rovnaký scénar môže čakať aj našu klasickú televíziu a všetky televízne programy, ktoré sú v nej vysielané.

You may also like...